Sell on Khetistar
Bulk Order Inquiries
Ask Agro Experts
Call To Order: 9482710402
Getting...
Search Products, Brands...
Getting...
Search Products, Brands...
Account
Cart
combos
crop nutrition
Biostimulants
Fertilizers
Chemical Fertilizers
Humic Acid
Liquid Fertilizers
Growth Promoters
Plant Growth Regulators
Growth Regulators
Micronutrients
crop protection
Bio/organic pesticides
Organic Farming
Chemical pesticides
Acaricide | Miticide
Bactericides
Fungicides
Herbicides
Insecticides
implements & tools
seeds
services
Home
Products
UPL Saathi Herbicide
Buying in bulk?
Get special pricing for larger quantities from our team.
Contact for Bulk Order
Herbicides
UPL Saathi Herbicide
₹0.00
( Include all taxes )
Select Options
160 g
80 GM x 2 Qty
₹429.00
₹790.00
(₹268.13 / 100 g)
80 g
20 GM x 4 Qty
₹263.00
₹392.00
(₹328.75 / 100 g)
80 g
80 GM x 1 Qty
₹261.00
₹364.00
(₹326.25 / 100 g)
Add to Bucket
Buy Now
2 Days Return
Cash On Delivery
Safe & Secure
Similar Products
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
10.17% off
Herbicides
Dhanuka Targa Super Herbicide
₹1572
₹1750
%
Save ₹178.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
16.78% off
Herbicides
Dhanuka Sempra Herbicide
₹501
₹602
%
Save ₹101.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
21.7% off
Herbicides
Bayer Roundup Herbicide
₹1245
₹1590
%
Save ₹345.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
31.68% off
Herbicides
UPL Sweep Power Herbicide
₹854
₹1250
%
Save ₹396.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
17.91% off
Herbicides
Sumitomo Glycel Herbicide
₹669
₹815
%
Save ₹146.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
14.8% off
Herbicides
Excel Mera 71 Herbicide
₹259
₹304
%
Save ₹45.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
40.79% off
Herbicides
ADAMA Agil Herbicide
₹2013
₹3400
%
Save ₹1,387.00
OUT OF STOCK
OUT OF STOCK
★ ★ ★
★ ★ ★
SOLD OUT
41.35% off
Herbicides
Corteva Goal Herbicide
₹1129
₹1925
%
Save ₹796.00
51.67% off
Herbicides
BASF Basta Herbicide
₹667
₹1380
%
Save ₹713.00
19.28% off
Herbicides
Syngenta Fusiflex Herbicide
₹871
₹1079
%
Save ₹208.00
18.53% off
Herbicides
BASF Stomp Xtra Herbicide
₹787
₹966
%
Save ₹179.00
32.02% off
Herbicides
Sumi Max Herbicide
₹1155
₹1699
%
Save ₹544.00
Details
Reviews
FAQs